Dilan Polat Davasında Dikkat Çeken Nez Demir Detayı: Ünlü Fenomenden Açıklama Geldi

Kara para aklama, vergi kaçırma ve işyerlerine düzenlenen saldırılarla gündeme gelen Dilan Polat ve Engin Polat’ın mal varlıklarına el konulmuştu. Yaşanan gelişmelerinden ardından çift hakkında ‘suç örgütü’ soruşturması başlatıldı. 13 şüpheli ile ilgili soruşma devam ettiği sıralar fenomen Nez Demir adının gündeme gelmesiyle beraber açıklamalarda bulundu.

Tüm Türkiye’nin gündeminde uzun süredir konuşulan isimlerin başında gelen Dilan Polat, eşi Engin Polat hakkında akılalmaz detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Kara para aklama, tetikçi tutma ve vergi kaçırma gibi birçok ciddi ithamlarla adlarından söz ettiren ve son olara mal varlıklarına el konulan Polat çifti hakkında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor desek yeridir.

Konuyla ilgili alarma geçen İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun Polat çifti ve aileleri hakkında soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

Polat çifti hakkında yürütüldüğü belirtilen 4 suç ise şu şekilde; “suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “suç örgütüne üye olmak”, “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak” ve “vergi Usul Kanunu’na muhalefet”.

Başsavcılığın Dilan Polat, eşi Engin Polat, Engin Polat’ın babası Sezgin Polat, kardeşi Alper Kürşat Polat, anneannesi Zehra Yılmaz, dayısının eşi Nilgül Yılmaz, Dilan Polat’ın kardeşi Can Doğu ve ablassı Sıla Doğu’nun da aralarında yer aldığı 13 şüpheli hakkında soruşturma yürüttüğü öğrenildi.

Şüpheli konumundaki kişilerin tamamının tüm mal varlıklarına el kondu ve haklarına yurtdışına çıkış yasağı getirildi.

Yapılan çok kapsamlı araştırmalar çerçevesinde soruşturmaya tabi tutulan şirketler ise şu şekilde;

 • Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri,

 • Dilan Polat Estetik Sağlık Hizmetleri,

 • Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi,

 • Dipomed Medikal Kozmetik,

 • Dilan Diamond,

 • Milan Polat İnşaat Turizm,

 • Sıla Doğu Güzellik Kozmetik,

 • Rise And Shine Kozmetik,

 • Nez Demir Güzellik Merkezi,

 • Engin Polat şahıs firması ve

 • Engin Polat Alüminyum.

Soruşturma kapsamı içine dahil edilen isimlerden biri de fenomen Nez Demir oldu. Güzellik merkezi işiyle uğraşan Nez Demir Dilan Polat’la 3 sene önce ortaklıkları olduğunu açıkladı.

“Haklarındaki suçlarla hiçbir alakam yok” diyerek sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Nez Demir hakkında verilen yurt dışı yasağına itiraz edeceklerini de belirtti.

Mal varlığına el konulduğu iddialarını da yalanlayan fenomen şu açıklamalarda bulundu: ‘Ben bu olayın neresindeyim? Bu kişilerle 3 yıl önceden ortaklığım var. Sonrasında ayrılıyorum. 3 yıl boyunca da bu insanlarla herhangi bir ticari ya da dostluk anlamında bağım kalmamıştır. Benim mallarıma da tedbir konduğuna dair haberler yapılmıştır. Böyle bir şey yok, savcılıktan öğrendik. Çalıştırdığım iş yerlerinde tedbir yok. Kendi şirketleri adı altında sadece Nez Demir Güzellik var. Soru işareti mesela bende. Detaylı ve çok kapsamlı bir soruşturma olduğu için iletişim kurdukları herkes soruşturmaya girdi. Benimle ilgili şöyle bir karar var. 3 yıl önce ortaklığımız olduğu için oradan bana sıçrıyor. Tabii ki devletimiz inceleyecektir. Benimle ilgili tedbir amaçlı yurt dışına çıkış yasağı geldi. Şeffaf şekilde söyleyebilirim bunu. İtibarımı etkileyecek en ufak bir şey olursa… Kendisine söyledim. Bu konuyla alakam olmadığına dair açıklama yapmasını istedim. Yapar mı, yapmaz mı bilemem.’

Nez Demir’in Instagram hesabından yaptığı paylaşımları da böyle bırakalım ?

?

?

?

Sizin konu hakkındaki düşüncelerinizi de merak ediyoruz.

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x