İsrail protestolarının hedefiydi: Burger King’ten borsada rekor kazanç

İsrail’in Gazze’de bombalı saldırıları sürüyor. Yüzlerce Filistinli bu bombalı saldırılarda hayatını kaybetti.

Hamas’ın başlattığı ‘Aksa Tufanı” operasyonununun ardından bombalarla Gazze’de sivilleri hedef alan İsrail’e tepkiler çığ gibi büyürken, Carrefour işgal ordusuna destek için yardım paketleri hazırladı.

Carrefour İsrael hesabından duyurulan yardımların ardından MC Donalds ve Burger King de İsrail askerilerine yemek desteği sağladı.

Burger King’in İsrail şubesi sosyal medya hesabından yapıtğı paylaşımda, “Ulusu güçlendirmek için çıktık. Ekiplerimiz, kahramanlarımıza binlerce yemek bağışına devam etmek için gayretle çalışıyor. Burger King kurbanların ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundu” ifadelerine yer verdi.

“YEMEĞİNİZDE BEBEK KANI VAR”

İstanbul’da yer alan bir Burger King’in camına “yemeğiniz de ‘bebek kanı var’ afiyet olsun” yazılı kağıt asıldı.

BOYKOT ÇAĞRISI GELMİŞTİ

Türkiye’de, Burger King’in İsrail ordusuna ücretsiz yemek dağıtmasını gerekçe gösteren yüzlerce kişi TABGD (TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.) halka arzını boykot edeceğini ilan etmişti.

REKOR KIRILDI

Yüzlerce boykot çağrısına rağmen, TAB Gıda’nın halka arzına, planlananın 2,5 katı talep geldi. Şirketin payları 130 TL’den halka arz edilirken, halka arz büyüklüğü 6 milyar 825 milyon TL olarak gerçekleşti.

Aynı zamanda TAB Gıda’nın halka arzına yaklaşık 5 milyon 185 bin kişi katıldı ve ve 4.949.462 yatırımcıya pay dağıtımı oldu. Böylelikle Borsa İstanbul tarihinin halka arz yatırımcı rekoru kırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x