Kahve Tutkunları Dikkat! Böyle İçerseniz Oturduğunuz Yerden Yağ Yakacak!

Özellikle son günlerde sosyal medyada dolaşan ve 1 haftada 10 cm incelten kahve tarifi gündem oldu. İçeriğinde kakao olmasıyla ilgi çeken bu tarifle vücudunuzda yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Peki son günlerin popüler kahvesi nasıl yapılır? İşte zayıflatan Kakaolu sütlü ve tarçınlı kahve tarifi:

Özellikle metropol şehirlerde yaşayan ve masa başı iş yapan kişilerin şikayet ettiği, zaman yönünden spor yapmaya fırsat bulamayan birçok kişinin imdadına yetişen bu kahve sosyal medyada popülerliğini koruyor. Deneyen bir çok kişi tarafından önerilen bu tarifi sizler için hazırladık.

MALZEMELER:

1 fincan yarım yağlı süt
1 çay kaşığı toz tarçın
1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
1 tatlı kaşığı kakao

HAZIRLANIŞI

– Metabolizmayı hızlandıran kahve için öncelikle cezvenin içine 1 fincan sütü koyuyoruz. Daha sonra kahve, kakao ve tarçın ekleyip güzelce karıştırın. Karıştırdıktan sonra ocağa alın. Orta ateşte kaynayana kadar pişirin. Kaynayan kahveyi fincana boşaltın. İşte bu kadar. Afiyet olsun…

NE ZAMAN TÜKETİLMELİ

Vücudunuzda bulunan fazla yağlardan kurtulmak için kakaolu kahveyi, kahvaltıdan 2 saat önce veya akşam yemeğinden iki saat sonra içebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre bu vakitlerde içilen kahve; daha yararlı ve etkili olduğu bilinmektedir.

KAFEİN KAYNAĞI:

Türk kahvesi, kafein içeriği ile bilinir. Kafein, uyanıklığı artırabilir, konsantrasyonu artırabilir ve zihinsel uyanıklığı teşvik edebilir.

ANTİOKSİDANLAR: Kahve, vücutta serbest radikallerle savaşan antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar, hücresel hasarı azaltmaya yardımcı olabilir ve bazı kronik hastalıkların riskini azaltabilir.

ALZHEİMER VE PARKİNSON HASTALIĞI RİSKİNİ AZALTABİLİR:

Bazı çalışmalar, kahve tüketiminin Alzheimer ve Parkinson hastalıkları gibi nörodejeneratif hastalıkların riskini azaltabileceğini öne sürmektedir.

DUYGUSAL İYİ OLMA:

Kafein, beynin bazı kimyasal maddelerini serbest bırakarak duygusal iyilik hali ve mutluluk hissini artırabilir.

İNSÜLİN DUYARLILIĞI:

Bazı araştırmalar, kahve tüketiminin tip 2 diyabet riskini azaltabileceğini ve insülin duyarlılığını artırabileceğini göstermektedir.

KARACİĞER SAĞLIĞI:

Kahve, karaciğer sağlığını olumlu etkileyebilir ve karaciğer hastalıklarının riskini azaltabilir.

EGZERSİZ PERFORMANSINI ARTIRABİLİR:

Kafein, dayanıklılığı artırabilir ve egzersiz performansını olumlu etkileyebilir.

Ancak, herhangi bir gıda veya içecek gibi, Türk kahvesinin aşırı tüketimi bazı olumsuz etkilere yol açabilir, özellikle uyku sorunları, sinirlilik ve mide rahatsızlıkları gibi. Bireylerin kahve tüketimini kendi toleranslarına ve sağlık durumlarına göre düzenlemeleri önemlidir.

Ayrıca, özellikle şeker ve yüksek yağlı süt eklenen şekerli kahveler, sağlıklı olmayabilir, bu nedenle dikkatli bir şekilde tüketilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x