Sony PS VR2 için resmi PC desteği üzerinde çalışıyor

Bu hamle, PC kullanıcılarının da Sony’nin gelişmiş sanal gerçeklik platformundan faydalanmasını sağlayacak ve böylece PS VR2’nin kullanım alanını önemli ölçüde artıracak. PC desteğiyle birlikte, oyun severler daha geniş bir oyun kütüphanesine erişebilecek ve PS VR2’nin sunduğu yüksek çözünürlüklü, sürükleyici deneyimleri PC’lerinde yaşama şansı bulacaklar. Sony’nin bu stratejik adımı, sanal gerçeklik teknolojisinde yeni standartlar belirlemeyi amaçlıyor.

Sony, en yeni PlayStation sanal gerçeklik başlığını PC oyunlarını çalıştırabilme yeteneği ile daha kullanışlı hale getirmeyi planlıyor. Şirket, “PS VR2 oyuncularının PS5 üzerinden mevcut PS VR2 başlıklarına ek olarak PC’de ek oyunlara erişimini test ettiğini” belirtti. Sony, bu yıl içinde PS VR2 için PC desteğini sunmayı umuyor ve daha fazla güncelleme için takipte kalınması gerektiğini söyledi.

Resmi PC desteği, PS VR2’nin büyük oranda harika bir sanal gerçeklik başlığı olması nedeniyle birçok meraklısı tarafından umut ediliyordu. Mod yapımcıları, cihazı SteamVR gibi platformlarla çalışır hale getirmenin yolları üzerinde çalışıyorlardı, ancak resmi destek işleri çok daha kolay hale getirecek.

Sony PS VR2 için resmi PC desteği üzerinde çalışıyor

Sony’nin PS5’teki PS VR2 için yolda olan bazı başlıkları detaylandıran bir blog gönderisinde PC destek planlarını duyurmasına rağmen, başlığın özellikle güçlü bir oyun kütüphanesine sahip olduğunu iddia etmek zor. Sony, platform için bir yıl önce çıktığından bu yana yalnızca üç VR deneyimi yayınladı. Aslında, şirket PS VR2 için herhangi bir gelecek birinci parti oyun duyurmadı. PS VR başlıkları ile geriye dönük uyumluluğun olmaması, mevcut başlığın kütüphanesini de sınırlıyor.

Bazı önemli geliştiriciler de projelerinin PS VR2 versiyonlarını yapma konusunda tereddüt ediyor. Popüler VR sosyal alanı Rec Room’un arkasındaki isim olan stüdyo, oyunu PS VR2’ye taşımanın çok pahalı olacağını söylüyor.

Bu nedenle, insanların PS VR2’nin PC’de sanal gerçeklik deneyimleri için daha kolay kullanabilmesini sağlamak akıllıca bir fikir. Böylece, mükemmel çift OLED ekranlara sahip bir başlıkta, Half Life: Alyx gibi büyük oyunlar da dahil olmak üzere daha geniş bir oyun seçimine erişebilecekler. Bu, Sony’nin daha fazla PS VR2 birimi satmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, Sony’ye tüm Horizon serisinin bu platformda mevcut olması için Horizon: Call of the Mountain’ı PC’de yayınlama konusunda daha fazla neden verir.

Bu arada, Sony sanal masaüstü desteğini etkinleştirirse, PS VR2 kullanıcılarının web tarayıcısı üzerinden Xbox Cloud Gaming’e erişebilme olasılığı var. Bu, gerçekten ilginç bir gelişme olmaz mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x